Selim IŞIK'ın Hayatı Uyeol

Join the forum, it's quick and easy

Selim IŞIK'ın Hayatı Uyeol

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Selim IŞIK'ın Hayatı

  GamEMaSTeR
  GamEMaSTeR
  admin
  admin


  Mesaj Sayısı : 135
  Rep : 408
  Kayıt tarihi : 01/02/11

  Selim IŞIK'ın Hayatı Empty Selim IŞIK'ın Hayatı

  Mesaj tarafından GamEMaSTeR Salı Haz. 21, 2011 4:33 pm  Selim Işık 15.05.1975'de Sivas Suşehri'nde doğdu. 1993 yılında PREDATOR adlı bir thrash metal grubu kurarak müzik hayatına başlar.

  Thrash gruplarının coverlarını yaparak gitar tekniğini ve bilgisini geliştirir ve 1996 yılında ADA EKSPRESİ adlı gruba girer. Katılımcı ruhunun ve gelişimciliğinin geri beslemesini Ada Ekspresi'nden alabileceğini düşündüğü için bu gruba daha fazla önem vermeye başlar. Grubun diğer elemanları da aynı gelişimci ruha sahiptir.

  Gitar : Erhan Turan
  Bas : Ömer İlyas Güney
  Davul : Alper Yazıcı (Davulda Levent Bursalı Vokalde de Sadi Baydar daha sonradan grupta yeralırlar.)
  Ada Ekspresi, Türkçe Sözlü Progressive Metal grubudur.

  Bu gelişmeler Selim'i daha çok müziğe bağlar ve artık 1996'da kazandığı Marmara Üniversitesi Elektronik Bölümü ikinci planda kalır. Ne var ki bu dönemlerde Ada Ekspresi çalışmaları grup elemanları hiç istemese de disiplinli gitmez. Selim, farklı bir yönelimle bu durumdan hafif sıyrıklarla kurtulmaya çalışır. Bu yönelim, Türkiye'de az dinlenen grup müziğinin dışına çıkıp, daha popüler olan müzik tarzında çalışmalar yapmaktır.

  Teoman Topcu'yla tanışması, bu yönde önemli bir adımdır. Teoman ve Selim ilk stüdyo kayıtlarını birlikte yaparlar. 1997

  Selim edindiği tecrübeleri paylaşma fikrini hayata geçirmek için gitar dersleri vermeye başlar. 2001 de heavy metal yapan CRASH AND BURN grubuna dahil olur.

  Bas : Selim Eralp
  Davul : Erhan Çabuk
  Gitar : Özgür Arslan
  Gitar : Selim Işık

  Çeşitli bar programlarından sonra maddi zorluklar nedeniyle grup değiştirerek pop rock yapan Trip, Gece Melekleri ve Tuş Kilidi adlı gruplarda solo gitar çalmaya başlar.

  Yıl 2002 - 2004...
  TRİP
  Gitar Vokal : Serhat Erkal
  Davul : Sedat Özbek
  Gitar : Selim Işık

  GECE MELEKLERİ
  Vokal : Melek İrdem
  Bas : Cihat Omay
  Davul : Sedat Özbek
  Gitar : Selim Işık

  TUŞ KİLİDİ
  Vokal : Vedat Bilir
  Bas : Cihat Omay
  Geri Vokal : Melek İrdem
  Davul : Sedat Özbek
  Gitar: Selim Işık

  Evet, bu tarz çalışmalar Selim'in yapmak istediği müziği barındırmasa da kendi içindeki müziğe yatırım yapabileceği düşüncesiyle devam eder.

  Ada Ekspresi'nin çeşitli nedenlerden müziğine eğilememesi Selim'i kendi projelerine yönlendirir ve YAZGI böyle başlar..

  2004 sonunda 10 şarkıdan oluşan YAZGI albümünü hazırlar. Albümün giriş şarkısı olan Çöl için Teoman Topcu tarafından bir klip hazırlanır. (Bu albüm hiç bir zaman piyasaya çıkmamıştır.) Albüm biter bitmez 15 aylık vatani görevi için önce İzmir'e sonra Ankara'ya gider. 2005 Mart ve 2006 Mayıs. Askerliğini yaptığı sırada Serkül Kan albümü Alın Yazısı çıkar. Bu albümde sözü ve müziği Selim'e ait olan 3 şarkı vardır. Alın Yazısı, Yar Sen Git, Gitsem Bile.

  Döner dönmez yeniden derslerine ve grup çalışmalarına geri döner. Önce TRİP grubuyla 10 şarkılık bir demo albüm hazırlarlar (kayıtlar Selim'in ev stüdyosunda yapıldı) ve bir çok konser verirler. Albümdeki Çıkış Yok mu? adlı şarkıya bir klip çekilir. (Yönetmen : Teoman Topcu) albüm çıkma safhasındayken grup içi problemlerden dolayı grup dağılır. 2007.

  Daha sonra yeniden yapılanmaya giren KUKLA grubuna dahil olur ve 10 şarkılık Panik Atak isimli albümü hazırlarlar. Albümdeki 8 şarkının söz ve müziği Selim'e aittir aynı zamanda bütün düzenlemeler Selim tarafından yapılmıştır. Albüm yine Selim tarafından kaydedilmiştir. 2008.

  Selim 2008 sonunda yeni projesi olan Gitar dersi videolarını çekmeye başladı. Amacı Türkçe kaynaklı gitar dersi videoları hazırlayıp yurdun her köşesinde gitar çalmayı öğrenmek isteyipte imkanı olmayan kişilere destek olmaktı. Videolar yayınlanmaya başladıkça destek için bir forum açıldı. [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Selim tam 100 adet gitar dersi videosu hazırladı ve maddi çıkar gözetmeksizin hepsini internette yayınladı. 2008 - 2009.
  2010 şubat absolut votkanın düzenlediği rockstar yarışmasında birinci olarak özel yapım gibson lespaul gitar almaya hak kazandı.
  2010 mart Melek İRDEM PaNiK AtAk Albümü seyhan müzik etiketiyle yayınlandı.

   Forum Saati Salı Ocak 25, 2022 4:06 am